DEPILACJA LASEROWA – moje doświadczenia

Przygotowałam dla Was moją recenzję.

Co to jest depilacja laserowa ?

Usuwanie niepożądanego owłosienia za pomocą wiązki lasera, która wnika głęboko w skórę, niszcząc cebulkę z korzeniami.

Najpierw konsultacja.

Przed przystąpieniem do zabiegu przeprowadzana jest konsultacja, pomaga ona wskazać czy możliwe jest wykonanie zabiegu. Podczas konsultacji wykonywana jest próba laserowa na małym odcinku skóry.

Ile razy należy wykonać zabieg ?

To zależy jakie jest to owłosienie oraz jaka jest faza cyklu wzrostu włosa. Ważna jest również melanina (barwnik), ponieważ energia wytwarzana przez laser jest pochłaniana właśnie przez nią, następnie zmienia się w energię termiczną i niszczy nieodwracalnie cebulkę. Depilacja działa na włosy które są w fazie wzrostu, a ta trwa na ciele od 6-12 tygodni i ma to duży wpływ na skuteczność zabiegu. Nie możemy wykonać zabiegu po 4 tygodniach oraz jeśli minie 12 tygodni ten efekt już nie będzie taki jaki można osiągnąć.

Ile kosztuje zabieg?

To już zależy od tego:

 • jaki laser
 • jaki salon
 • jakie miasto
 • jaka partia ciała

Jakie są przeciwskazania ?

 • ciąża
 • karmienie piersią
 • rybia łuska
 • bielactwo
 • opryszczka
 • brodawka lub kurzajka
 • leki i zioła światłouczulające
 • opalona skóra
 • peeling tydzień przed zabiegiem nie później
 • rozrusznik serca
 • cukrzyca

~Moja przygoda z LIGHTSheer~

No więc dawno temu już o tym myślałam, ponieważ jestem brunetką i mam ciemne włoski. Jako, że pracuje w branży fitness często jestem odkryta i muszę pilnować depilacji postanowiłam ułatwić sobie życie i zdecydowałam się DEPILACJE LASEROWA. Kolejny powód to twarde włoski i gdy odrastały było to niekomfortowe i czasem bolesne. (np. gdy ocierały się o jeansy). Wybrałam gabinet DeLux Łódź przy Piotrkowskiej (visa a vis off’a). Gabinet wybrałam z polecenia od koleżanki z pracy, ona była po zabiegach na kilka części ciała i bardzo sobie chwaliła. W tamtym okresie byłam tak zdeterminowana, że nie obchodziło mnie czy to boli i jak to wygląda (cały zabieg) myślałam tylko o efektach chciałam je mieć natychmiast.

Wzięłam numer i zadzwoniłam, w ciągu tygodnia umówiłam się na wizytę. Kosmetolog przeprowadziła konsultacje. Wszystko odbyło się bardzo profesjonalnie, można się poczuć jak „ktoś” bardzo ważny. U mnie po konsultacji nie wystąpiła żadna reakcja alergiczna i umówiłam się na termin pierwszego zabiegu. Natomiast kilka dni przed zabiegiem przyjechałam do gabinetu, gdyż przemyślałam sprawę i zdecydowałam się z jednej partii ciała na pakiet w którym mogłam oszczędzić 1k. Był to pakiet 4 partii ciała po pięć zabiegów na każdą partię. Można wymieniać sobie te partie, jeżeli jakaś część ciała po 4 zabiegach będzie już całkowicie wydepilowana można to przenieść na inną partię.

W moim przypadku 4 partie ciała to pachy, bikini, łydki i uda. Jestem po pięciu zabiegach na pachy i bikini. Efekt jest bardzo duży ale mam jeszcze malutkie włoski więc muszę kupić jeszcze na te partie po jednym zabiegu by pozbyć się pojedynczych „szkodników” 😉 WAŻNE jeśli po pakiecie kupuje kolejną wizytę mam dodatkowo zniżkę. Najczęściej włoski znikają po 5/6 zabiegach. Choć to też zależy, ponieważ ta moja koleżanka po 4 wizytach w niektórych częściach ciała miała już finalny pożądany efekt. Dziś jestem po piątym zabiegu na łydki, który zdecydowałam się zrobić małą głowicą. Chcę uzyskać już końcowy efekt i nie kupować kolejnej wizyty, a mała głowica jest precyzyjniejsza natomiast wiąże się to z większym bólem.

No właśnie jak to jest z tym bólem ?

Czy to boli? Yyy… TAK boli ale warto! Naprawdę dla takich efektów warto pocierpieć. By mieć wolność i swobodę od golenia się.

Jak wygląda cały zabieg ?

W dniu zabiegu należy ogolić miejsce depilacji. W zależności od danej partii zabieg jest na gołe ciało, jeśli bikini to dostajemy specjalną jednorazową bieliznę. Przed przystąpieniem podpisujemy dokumenty i rubryki (czy nie jesteś w ciąży, czy nie brałaś witaminy c, skrzypu lub innych itp.). Oczywiście kawę lub herbatę proponuje nam obsługa, ja byłam zachwycona jej profesjonalizmem. Kompletnie nie czułam się skrępowana, atmosfera była na tyle dobra, że nie było to stresujące. Następnie kosmetolog rozrysowuje na naszym miejscu depilacji kwadraciki białą kredką, ustawia parametry, zakłada sobie i daje mi okulary jak na zdjęciu wyżej i przystępuje do zabiegu. Przed użyciem lasera, przykładany jest lód do kwadracika który będzie depilowany, i tak co każdy kwadracik lód-laser/lód-laser. No nie jest to najprzyjemniejszy zabieg jaki miałam, wręcz przeciwnie. Efekty są duże i nie żałuje kompletnie. Po zabiegu można normalnie funkcjonować, lecz nie należy się opalać oraz korzystać z sauny czy basenu.

Ile trwa moja przygoda na te wszystkie partie ?

Już ponad rok. Ponieważ zabiegi wykonuje się do 6-12 tygodni. I różne partie w różnym czasie rozpoczęłam.

Największe plusy w mojej opinii ?

Oczywiście pozbycie się włosków nie muszę depilować się maszynką codziennie o wiele lepszy komfort życia, ale nie tylko. Ja byłam uzależniona od opalania miałam nienaturalną opaleniznę. Dzięki temu, że zdecydowałam się na depilacje musiałam zrezygnować z opalania i to ogromny plus. Przy tak dużym uzależnieniu od opalania jak moje to była świetna decyzja. Wreszcie poprawił się stan mojej skóry oraz stan mojej twarzy. Nie jest przesuszona i nie mam już takiej podskórnej „kaszki”. Okej jasna karnacja może nie jest tak atrakcyjna jak opalone ciało, ale zdecydowanie skóra jest zdrowsza 😉 Nie wrócę do opalania, samoopalacz ewentualnie ale męczenie skóry solarium lub słońcem przyśpiesza proces starzenia oraz powoduje raka skóry. Teraz dopiero wiem jak należy dbać o skórę i jak bardzo ważne jest to dla naszego zdrowia. I tutaj pozdrawiam gorąco wszystkie osoby które mi tłumaczyły „nie chodź do solarium” ,”zniszczysz skórę” itp.

To chyba wszystko co miałam Wam zamiar przekazać, jeśli macie pytania to piszcie w komentarzach 😉

Dodatkowo jeśli jesteś z polecenia ode mnie otrzymasz 20 % zniżki. I tak samo jak później będzie ktoś od Was z polecenia 😉

 

 

 

 

 

ZOSTAW KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.