HALLOWEEN – MY OUTFIT

 

Czy Halloween obchodzimy w Polsce?

No właśnie zdania są bardzo podzielone. Wiele osób twierdzi, że to naśladownictwo i nie należy obchodzić go w Polsce. Druga część społeczności uważa, że to fajna zabawa. Moim zdaniem nie ma w tym nic złego – wręcz przeciwnie. Dla mnie to fajny sposób na dobrą zabawę, spędzanie czasu ze znajomymi i popis kreatywności mam tu na myśli przebranie.

~ W ramach ciekawostki nazwa to skrócona wersja „All Hallows’ E’en – wigilia Wszystkich Świętych.

Kiedy obchodzi się Halloween?

Obchodzone jest 31 października i w Polsce pojawiło się dopiero w latach 90. W Stanach pojawiło się 1920 roku jako parada Halloween, tam oraz w Kanadzie czy Irlandii to razem z Bożym Narodzeniem najhuczniej obchodzone Święto. Najbardziej znane akcenty Halloween to lampiony wydrążone z dyni z upiornym uśmiechem i wyszczerbionymi zębami. Kolejne akcenty to np. pajęczyny, duchy, czarownice, koty, zombie i truposze.


Na świecie Halloween to odwiedzanie domów ze słowami „cukierek albo psikus” i w zależności to mieszkaniec wybierze, jeśli nie poczęstuje słodyczami dostaje psikusy. Dzieci i dorośli nie zawsze przebierają się za upiorne stwory, również za ulubionych super-bohaterów, czy postacie z bajek.


Na świecie w na Halloween ludzie również przystrajają domy, dekorują okna drzwi oraz ogrody i dla mnie to fascynujące. Pod hasłem #halloweendecor możecie na instagramie zobaczyć coś niesamowitego, co na mnie robi ogromne wrażenie. Pomysły są bardzo różne i ludzie potrafią być szalenie kreatywni.

 

Czemu się przebrałam?

Bo mam dystans do siebie i lubię jak się coś dzieje. Co roku chciałam, lecz brakowało mi śmiałości, a teraz postanowiłam przygotować moją stylizacje i mam dla Was kilka zdjęć by się pochwalić. Zainspirowałam się blogerami z instagrama, postawiłam na BAD Skull Girl! I sami oceńcie jak wyszło [ jeśli chcesz zobaczyć wszystkie zdjęcia kliknij na środku z prawej strony na zdjęciu wyróżniającym] – choć już część z Was widziała u mnie na wall’u instagrmowym. Dajcie znać jak Wam się podoba? W przyszłym roku mam zamiar jeszcze bardziej zaszaleć!


Moja stylówka zrobiła wrażenie na znajomych z klubu fitness oraz na klientkach. Kilka osób mnie nie poznało. Dziewczyny na zajęciach miały ubaw i komplementowały mój outfit. Fajnie, bo mnie to zmotywowało na przyszły rok. Szkoda tylko, że nadal mało osób poddaje się tej zabawie. Twierdzą, że Polska obchodzi Dzień Wszystkich Świętych. I ok, ja też odwiedzam bliskich na grobach, ale czemu nie możemy pobawić się w Halloween z resztą świata? Przecież to fajna zabawa – przynajmniej w mojej opinii. To znakomity argument na spotkanie tematyczne z przyjaciółmi, zabawę dla dzieci czy promocja dla różnych marek.

A właśnie myślę, że w Polsce to święto by się o wiele bardziej sprzedało, gdyby sklepy i media twardo postawiły na promocje tego. Dekoracje, gadżety itp. Lecz w Polsce trochę jest to traktowane po macoszemu – choć z roku na rok jest lepiej. Super jest też to, że dzieci mogą zobaczyć, że fajna zabawa to nie tylko księżniczki, idealne laleczki itp. Wcale nie musisz wydawać fortuny na przebrania i bardzo dużo możesz podziałać samemu. W internecie jest mnóstwo inspiracji, pomysłów na makijaże, stroje czy zabawy.


Dajcie znać jak wygląda Wasza postawa wobec tego święta, Pozdrawiam.

 

About romafit

romafit has created 26 entries.

ZOSTAW KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.