HALLOWEEN – MY OUTFIT

 

Czy Halloween obchodzimy w Polsce?

No właśnie zdania są bardzo podzielone. Wiele osób twierdzi, że to naśladownictwo i nie należy obchodzić go w Polsce. Druga część społeczności uważa, że to fajna zabawa. Moim zdaniem nie ma w tym nic złego – wręcz przeciwnie. Dla mnie to fajny sposób na dobrą zabawę, spędzanie czasu ze znajomymi i popis kreatywności mam tu na myśli przebranie.

~ W ramach ciekawostki nazwa to skrócona wersja „All Hallows’ E’en – wigilia Wszystkich Świętych.

Kiedy obchodzi się Halloween?

Obchodzone jest 31 października i w Polsce pojawiło się dopiero w latach 90. W Stanach pojawiło się 1920 roku jako parada Halloween, tam oraz w Kanadzie czy Irlandii to razem z Bożym Narodzeniem najhuczniej obchodzone Święto. Najbardziej znane akcenty Halloween to lampiony wydrążone z dyni z upiornym uśmiechem i wyszczerbionymi zębami. Kolejne akcenty to np. pajęczyny, duchy, czarownice, koty, zombie i truposze.


Na świecie Halloween to odwiedzanie domów ze słowami „cukierek albo psikus” i w zależności to mieszkaniec wybierze, jeśli nie poczęstuje słodyczami dostaje psikusy. Dzieci i dorośli nie zawsze przebierają się za upiorne stwory, również za ulubionych super-bohaterów, czy postacie z bajek.


Na świecie w na Halloween ludzie również przystrajają domy, dekorują okna drzwi oraz ogrody i dla mnie to fascynujące. Pod hasłem #halloweendecor możecie na instagramie zobaczyć coś niesamowitego, co na mnie robi ogromne wrażenie. Pomysły są bardzo różne i ludzie potrafią być szalenie kreatywni.

 

Czemu się przebrałam?

Bo mam dystans do siebie i lubię jak się coś dzieje. Co roku chciałam, lecz brakowało mi śmiałości, a teraz postanowiłam przygotować moją stylizacje i mam dla Was kilka zdjęć by się pochwalić. Zainspirowałam się blogerami z instagrama, postawiłam na BAD Skull Girl! I sami oceńcie jak wyszło [ jeśli chcesz zobaczyć wszystkie zdjęcia kliknij na środku z prawej strony na zdjęciu wyróżniającym] – choć już część z Was widziała u mnie na wall’u instagrmowym. Dajcie znać jak Wam się podoba? W przyszłym roku mam zamiar jeszcze bardziej zaszaleć!


Moja stylówka zrobiła wrażenie na znajomych z klubu fitness oraz na klientkach. Kilka osób mnie nie poznało. Dziewczyny na zajęciach miały ubaw i komplementowały mój outfit. Fajnie, bo mnie to zmotywowało na przyszły rok. Szkoda tylko, że nadal mało osób poddaje się tej zabawie. Twierdzą, że Polska obchodzi Dzień Wszystkich Świętych. I ok, ja też odwiedzam bliskich na grobach, ale czemu nie możemy pobawić się w Halloween z resztą świata? Przecież to fajna zabawa – przynajmniej w mojej opinii. To znakomity argument na spotkanie tematyczne z przyjaciółmi, zabawę dla dzieci czy promocja dla różnych marek.

A właśnie myślę, że w Polsce to święto by się o wiele bardziej sprzedało, gdyby sklepy i media twardo postawiły na promocje tego. Dekoracje, gadżety itp. Lecz w Polsce trochę jest to traktowane po macoszemu – choć z roku na rok jest lepiej. Super jest też to, że dzieci mogą zobaczyć, że fajna zabawa to nie tylko księżniczki, idealne laleczki itp. Wcale nie musisz wydawać fortuny na przebrania i bardzo dużo możesz podziałać samemu. W internecie jest mnóstwo inspiracji, pomysłów na makijaże, stroje czy zabawy.


Dajcie znać jak wygląda Wasza postawa wobec tego święta, Pozdrawiam.

 

About romafit

romafit has created 22 entries.

ZOSTAW KOMENTARZ