NOWY ROK – NOWA JA ?

Kończymy 2017 ! Wchodzimy w nowy rok zwykle pełni nadziei, wiary w siebie, w nowe-lepsze i zmobilizowani do działań !

 MOJE POSTANOWIENIA !

Wiem, że to głupie ale ja nigdy głośno o nich nie mówię. W ciszy staram się sukcesywnie je spełniać NIE KRZYCZĄC na prawo i lewo NIE BĘDĘ… lub OD NOWEGO ROKU… może to być odbierane trochę jak strach przed przyznaniem się do porażki np. jeśli nie uda mi się zrealizować danego założenia, ale ja zwyczajnie każde postanowienie mam przemyślane i dążę do niego sama. Nie muszę i nie chce o tym mówić, bo przekonałam się wiele razy o tym, że im mniej osób zna i wie o Twoich celach tym lepiej i łatwiej je osiągnąc. Powodów jest wiele (ale nie chce mi się uzewnętrzaniać w tej kwestii życia ;))

No dobrze dobrze… pitu pitu… więc…

Co to znaczy przemyślane postanowienia ? To założenia, które według mnie są realne. Nie marzę tylko spełniam marzenia. Nie mogę wymagać od siebie nierealnego. ( Np. Gwiazdki z nieba :)) Czemu? Ponieważ z góry takie postanowienie jest nie do spełnienia, co za tym idzie demotywacja. Mam świadomość na co mnie stać i jaki mam charakter, więc wybieram wysoki cel, ale na tyle by dać radę go sięgnąć 😉

POKOCHAJ SIEBIE W 2018 !

Nieśmiertelny banał 😉 Każdy z Nas ma coś, czego inni mogą nam pozazdrościć. Jedni mają długie nogi, inni piękne włosy, jeszcze inni dobra materialne dzięki którym ich życie jest łatwiejsze. Znajdź swoje atuty i z nimi pokonaj swoje słabe strony, które sprawiają że Twoja samoocena się obniża! I nie przesadź, ZAROZUMIAŁOŚĆ to nie Twój cel  (chyba) 😉

OD NOWEGO ROKU CHCĘ SCHUDNĄĆ ?

Okej, pewnie! To jest do zrobienia, ale w realnym tempie, zdrowym tempie i z głową. Jeśli nie wiesz jak to poszukaj dobrego trenera, najlepiej poleconego, który pomoże Ci spełnić założenie. Nie stać Cię ? To kosztuje ? No to jasne za każdą usługę się płaci. Nie po to ludzie się szkolą i inwestują by pracować za darmo. Jeśli nie stać Cie na trenera to siegnij po tańsze sposoby i najzwyczajniej w świecie zacznij się ruszać np. idź na fitness, aqua-fitness, wprowadź spacery, truchty lub bieganie w swoje życie. Może zmień nawyki żywieniowe, PRZEMYŚL TO! Każdy marzy o pięknej sylwetce lub o tym by z rozmiaru 44 wcisnąć się w 38 ! To jest do zrobienia, ale wszystko zależy od CIEBIE ! Jeśli Ty naprawdę chcesz zmienić swoje ciało i sylwetkę to uwierz, że przy odrobinie silnej woli i chęci to jest REALNE !

Pokaż przede wszystkim sobie, że możesz osiągnąć CEL i to nie jeden

Ludzie z nowym rokiem mają najróżniejsze CELE :

 • chcą znaleźć nową pracę
 • chcą więcej zarabiać
 • być bardziej oszczędnymi
 • wyjechać na wakacje życia
 • zmienić cechy charakteru, które im wadzą
 • zmienić wygląd np. powiększyć biust 😉
 • bardziej dbać o ciało, skórę, włosy
 • przejść na dietę np. będę vege
 • otworzyć firmę
 • znaleźć czas dla rodziny

No, mogę tu wymieniać od materialnych dóbr, po potrzeby mentalne i to jest ok! Absolutnie uważam, że postanowienia noworoczne mają sens! Warto je mieć i do nich dążyć! Bo nasze życie ma sens wówczas, gdy mamy cel.

Odkryj sens swojego życia i zacznij żyć tak jak tego pragniesz

NIE ZAPOMINAJ O SOBIE !

TO MOŻE BYĆ TWÓJ ROK JEŚLI TEGO ZECHCESZ !

Refleksje Romki 😉

2017 rok zleciał mi w mgnieniu oka! Poznałam wielu wspaniałych ludzi oraz zdobyłam sprzymierzeńców! Udało mi się spełnić nie tylko postanowienia, lecz także marzenia, ale nie tylko dzięki mnie samej, lecz przy pomocy mojego najlepszego i jedynego w zasadzie przyjaciela życia „A” 😉 Miniony rok pozwolił mi rozwinąć skrzydła i jeszcze bardziej udowodnił, że idę w dobrym kierunku. Podjęłam wiele nowych współpracy i zaczęłam wiele nowych, ciekawych projektów. Nie zawsze było tak jak bym tego chciała, ale teraz z perspektywy czasu cieszę się nawet z tych nie do końca trafnych decyzji. Brzmi to dziwnie, ale człowiek uczy się na błędach i dzięki temu też doskonali siebie na przyszłość. NASZE doświadczenia kształtują NASZ charakter 🙂 więc, gdyby nie te mniej trafne decyzje, nie bylibyśmy tym kim jesteśmy.

Dziękuje wszystkim WAM za to, że mnie wspieracie! Za każdy uśmiech, miłe słowo, czy komentarz! 😉 To jest motywujące! Wiem, że osoby które czytają bloga, obserwują Facebook czy Instagram to ludzie realni, których w większości poznałam w swoim życiu! Szczerze jesteście ze mną 🙂 Dziękujeee !

Rok 2018 jestem pełna nadziei i czekam na nowe ! Nawet nie tyle jestem pełna nadziei, co cholernie podekscytowana ! Wszyscy mamy czystą kartkę i będziemy ją pisać od nowa !

Życzę Wam w TYM NOWYM ROKU 2018

ZDROWIA ONO JEST NAJWAŻNIEJSZE

ŻYCZLIWYCH LUDZI OBOK SIEBIE

ROZWÓJ, BO DLA MNIE TO BARDZO WAŻNE

SZCZEREGO UCZUCIA JEŚLI GO NIE MACIE, A JEŚLI MACIE TO DBAJCIE O NIE, BO TO NAJWIĘKSZY SKAB ŚWIATA!

BĄDŹCIE SZCZĘŚLIWI I SZANUJCIE TO CO MACIE, NIE SZUKACJE NA SIŁE POWODÓW DO SMUTKU!

WIARY W SIEBIE I SWOJE MOŻLIWOŚCI

POKORY, BO JEJ NIGDY ZBYT WIELE

I

WSZYSTKIEGO CO NAJLEPSZE W NADCHODZĄCYM ROKU !

 

POWODZENIA!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2 komentarze

 • Magda

  Wspaniały wpis. Nie będę ukrywała, że łezka poleciała. Koniec roku to zawsze podsumowania, nowe postanowienia. Dla mnie, osoby która ma słomiany zapał, która jest bardzo emocjonalna, przejmuje się wieloma rzeczami…..dla mnie sukces w tym roku….to wspaniali ludzie wokół mnie, którzy mnie akceptują, wspierają, znoszą…poznałam ich w tym roku jak i wcześniej, kolejny sukces to aktywność. Ćwiczę, marudze, ale i tak chodzę i jestem dumna z siebie że potrafię pogodzić pracę, dzieci, czas dla siebie. Zrozumiałam ostatnio że na siłę niczego nie zmienię. Nie będę w 100% na diecie, kocham słodycze i popadam w „doła” gdy wiem że nie mogę ich jeść z powodu diety. Nie szykuje się do zawodów więc postanowiłam zdrowiej do tego podejść. Ćwiczyć i ograniczyć słodycze ale nie popadać w paranoję gdy ich zjem za dużo. A postanowienie na Nowy Rok? Tak, masz rację , chyba faktycznie lepiej w ciszy do wszystkiego dojść….ale często( tak jest w moim przypadku) pisanie o tym, mówienie….to daje mi wsparcie. Słowa bliskich osób ” podziwiam Cię za aktywność, za runmagedon, za ilość nadgodzin, za chichotanie….za to że starasz się dzieciom czas organizować aktywnie z mamą, że potrafisz grzebać w koszu bo dziecko kupiło w zoo ozdobna monetę i wyrzucając papierek wyrzuciło monetę…” To dla mnie wiele, bo mało we mnie pewności siebie, drobne słowa sprawiają że chce się schować ale i przeciwnie komplementy sprawiają że fruwam. Życzę sobie zdrowia, uśmiechu, szczerych ludzi wokół siebie, dobrych ludzi….i nie pisze o dzieciach bo gdy ja jestem spokojna to i dzieci są szczęśliwe, spokojne.
  Pati, uwielbiam Cię ,dziękuję za wszystko.

  • romafit

   Dziękuje za tak piękny komentarz 😉 :*

ZOSTAW KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.